رسوب زدایی

علت رسوب لوله ها چیست؟

رسوب وقتی که آب گرم شود جریان از آب سرد کمتر می شود و به همین دلیل است که باعث می شود لایه های رسوب در دیواره های جریان آب نفوذ کند و باعث می شود که رسوبات بعدی جمع شود و عبور آب از لوله ها سخت ترشود و در اخر جریان آب کم شود و از سمت دیگر همین رسوبات باعث می شود در لوله های ساختمان خوردگی به وجود اید و فلز بدنه لوله و شیر آلات وقتی دچار پوسیدگی می شوند جریان آب را کم می کند و به همین دلیل کشش کمتر آب گرم  و در نهایت سرد شدن آب رخ می دهد این عوامل مخرب باعث خوردگی و گرفتگی زیاد در طول زمان خواهد شد و در لوله های فلزی ، زنگ زدن و پوسیدگی ، کاهش راندمان آب گرم ، سوراخ شدن بدنه لوله ها در صورت استفاده از مواد اسیدی و جرمگیرها  و مسدود شدن جریان آب گرم خواهد شد.

اشتباهات همیشگی در رسوب زدایی لوله های فاضلاب

به هیچ وجه استفاده از اجسامی ک نوک تیزی برای رسوب زدایی لوله های فاضلاب  را دارند توصیه نمی شود. روش نادرستی که بیشتر اوقات برای از بین بردن رسوب های در دسترس لوله فاضلاب انجام می شود. استفاده از  این روش باعث پارگی و سوراخ شدن لوله فاضلاب را به همراه دارد

البته این اشتباهات در مورد لوله های فاضلاب اشپزخانه و ظرفشویی رایج است. لوله های فاضلاب ظرفشویی اکثرا نرم و شکننده هستند و در برابر اسیدها و ابزار های دستی بسیار ظریف و حساس هستند.

استفاده از محلول های شیمیایی جهت رفع بو و رسوب زدایی می تواند اسیب های زیادی برای لوله ها به همراه داشته باشد. چشم و پوست شما در برابر بخار و غلظت اسیدی این محلول ها اسیب پذیر است، بنابراین به هیچ عنوان از این مواد استفاده نکنید.

شما برای رسوب زدایی لوله های فاضلاب به روش شیمیایی و دستی نیاز به برخورد موثر این موارد با رسوب و چربی ها خواهید داشت. اما روانه کردن این حجم از محلول به درون لوله ها امکان پذیر نیست. پوسیدگی لوله فاضلاب اسیب دیگری است که می تواند به دلیل استفاده از این محلول ها رخ دهد.

جنس لوله فاضلاب به کار رفته در شبکه فاضلاب ساختمان عمدتا از پلاستیک می باشد. عبور جریانی از اسید درون این لوله های فاضلاب سبب ایجاد واکنش با لوله و در نهایت پوسیدگی و ترکیدگی لوله را به دنبال دارد.

دیسکلر اسیدی برای حل کردن رسوبات که درون اب قابل حل نبوده تولید می شود و از ان  می توان در نماشویی، رسوب زدایی تاسیسات، دیگ های بخارو بویلرها استفاده کرد.

بررسی رفع رسوب درون انواع لوله ها

یکی دیگز از مواردی که قابل بحث می باشد، رسوب زدایی لوله هایی هستند که کاربری صنعتی دارند. رفع رسوب دیواره های این لوله ها بسیار حیاتی است زیرا به مرور زمان می توانند صدمات جبران ناپذیری را به بار اورند. برخی از رسوبات می توانند به مرور زمان سفت و سخت شوند.

رسوب زدایی دوره ای لوله هایی که استفاده صنعتی و دائمی از انها وجود دارد، بسیار توصیه می شود. تعویض شبکه لوله کشی فاضلاب به دلیل رسوبات سفت و سخت و غیر قابل رفع بسیار انجام می گیرد.

برای رسوب زدایی لوله های صنعتی بزرگ از واترجت استفاده می شود تا علاوه بر زدودن رسوبات به رفع بوی بد منجر شود.

به صورت خلاصه باید عرض کنیم که رسوب زدایی انواع لوله های فاضلاب یک فرایند تخصصی است که نیاز به مهارت و تجربه است. همچنین انجام اینکار می تواند از بروز ایرادات درون لوله ها جلوگیری کند.

چربی زدایی

علت های چربی زدایی؟

 هرچند چربی‌های به طول معمولاً نرم هستند، اما در بسیاری از موارد، چربی‌ها با مرور زمان و در اثر واکنش با دیگر موارد موجود در فاضلاب، سخت‌تر و سخت‌تر می‌شوند. تا جایی که به راحتی قابل تراشیدن نیستند. در این موارد از سرمته‌های خاصی استفاده می‌شود تا بتوان این چربی‌ها را از بین برد و راه لوله‌های فاضلاب را باز کرد.

روش های چربی زدایی برای گرفتگی های سطحی